A pecsétviaszgomba terápiás hatásai

2013.06.17 09:49

A pecsétviaszgomba terápiás hatásai

A gomba további ismert nevei: ganoderma, reisi, Lucidum, reishi, ling chi

A Pecsétviaszgombát több, mint 2000 éve ismerik és használják gyógyítás és egészségmegőrzés céljából.

A gomba készítményeit Kínában és Japánban gyógyszerként forgalmazzák.

A pecsétviaszgomba értékét a mai tudomány is felismerte, elvégezték azok a vizsgálatok, amelyek a gomba gyógyhatását mai tudományos eszközeivel is igazolták.

A vizsgálatok során a gombának, illetve spórájának az alábbi területre való jótékony hatását határozták meg:

A pecsétviaszgomba felhasználása az egészségi állapot fenntartására, javítására

A pecsétviaszgomba egyik legnagyobb értéke az immunrendszer erősítő hatása, amely az egész szervezetet érinti. Ebből adódóan kiválóan felhasználható erőnléti állapot fenntartására, a betegség fellépésének megelőzésére és megterhelő betegségek utáni lábadozás támogatására.

Rákos megbetegedések esetén

Elősegíti a természetes rákellenes anyagok (interferon, interleukin) szintézisét.

Csökkenti a kemoterápia, radioterápia kezelések mellékhatásait.

Csökkenti az áttétes daganatok kialakulásának veszélyét.

Csökkenti a rákos megbetegedések kialakulásának rizikóját.

Várandósság támogatására

A pecsétviaszgomba általános immunerősítő hatása megvédi a kismamát a felmerülő fertőzésekkel szemben, segíti emésztését, és csökkenti az esetlegesen megemelkedett gyomorsav szintjét, illetve a terhességi cukorbetegség esetén is karban tartja a vércukorszintet.

Asztmatikus megbetegedések kezelésére

Asztma, krónikus légcsőhurut, illetve allergiás tünetek enyhítésére alkalmas. Felhasználható az erős dohányosok krónikus köhögési rohamainak enyhítésében azzal is, hogy elősegíti a légcső nyálkahártyájának regenerálódását.

Szív és érrendszeri megbetegedések kezelésére

A pecsétviaszgomba alkalmazása javítja a vérkeringést és fokozza a szívizom oxigénfelvételét.

Koszorúér (koronária) megbetegedésben szenvedők az alvóképesség és étvágy javulását, légszomj enyhülését, és a mellkasi fájdalmak megszűnését tapasztalták. Kísérlet eredményeként 39 koszorúér beteg közül 18 meggyógyult, 17 állapota javult és csupán 4 beteg állapota maradt változatlan.

Artériás érelmeszesedésben szenvedők vizes gomba kivonattal történő kezelés hatására a vérlemezek halmozódása jelentősen csökkent, ezzel egyidejűleg mérséklődött a kialakult vérrögök nagysága és tömege.

Magas vérnyomásban szenvedőknél a gomba kivonat 14 napos alkalmazását követően, mintegy 82,5%-kal javult a betegek állapota.

A magas koleszterinszintnél a gomba fogyasztása után a vér koleszterinszintje a betegek több, mint 90%-ánál csökkent.

Emésztőrendszer megbetegedéseinek kezelésére

A gombakészítmények fogyasztása csökkenti a gyomorsav mennyiségét. A gomba fogyasztása szabályozza a bélműködést és alkalmas a székrekedés, illetve az emésztőrendszerben fellépő gyulladásos folyamatok kialakulásának megelőzésére.

A vírusos Hepatitiszben szenvedő krónikus beteg gombaporból készített teával történő kezelésével, továbbá C-vitamin, adenozin-trifoszfát (ATP) és koenzim-A (CoA) keverék fogyasztásával a normális fiziológiai állapot helyreállt.

Alkalmas cukorbetegség (Diabétesz) kezelésére, vércukorszint csökkentetése, harmonizálása. Szedése mellett gyakori vércukor mérés szükséges, mert várhatóan az inzulin alkalmazásának, illetve gyógyszeres kezelés csökkentését eredményezi. Javasolt orvosi felügyelet mellett.

A mellékhatásokról általában

A pecsétviaszgomba alkalmazása során különösebb mellékhatásra nem kell számítani. A gomba jelentős immunstimuláló hatással rendelkezik, ezért kerülni kell az immun-szupresszív valamint a véralvadásgátló együttes alkalmazását, mivel ebben az esetben összeadódó hatásra lehet számítani. Előfordulhatnak egyéni reakciók is a pecsétviaszgomba felhasználása során, allergiás tünetek jelentkezhetnek. Ebben az esetben érdemes csökkenti a szedett mennyiséget a tünetek megszűnéséig.

Az étrend-kiegészítők alkalmazása során kedvező élettani hatások várhatók.

A honlapon található információk csak tájékoztató jellegűek. Betegségével forduljon orvoshoz!

Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot!

Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl!